Jak wybrać odpowiednie farby do ścian w domowym biurze?

Aranżacja domowego biura z białą ścianą

Artykuł partnera.

Odświeżenie ścian w domowym biurze może znacząco poprawić wygląd wnętrza oraz wpłynąć pozytywnie na Twoje samopoczucie podczas pracy. Aby wybrać odpowiednie farby do ścian, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne, aby dobrać kolor, który będzie sprzyjał skupieniu, a także stworzyć powłokę na ścianie za pomocą wysokiej jakości produktu.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak wybrać kolor ścian do aranżacji gabinetu domowego,
  • jaki rodzaj farby wybrać do gabinetu w domu,
  • jaka farba sprawdzi się w domowym biurze.

 

Malowanie ścian w domowym biurze to część remontu, którą z powodzeniem możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie farby, przygotujesz podstawowe narzędzia, takie jak wałek, pędzel i taśma malarska, a następnie poświęcisz kilka godzin swojego czasu.

Aranżacja gabinetu w domu – jaki kolor ścian sprawdzi się najlepiej?

Jeśli marzy Ci się nowoczesny gabinet w domu, z pewnością zastanawiasz się, jaki kolor ścian sprawdzi się najlepiej w takim wnętrzu. Przede wszystkim pamiętaj, że warto rozważyć odcienie, które będą sprzyjały wykonywaniu konkretnego rodzaju pracy.

 

Jeśli na przykład pracujesz w branży artystycznej, wykonujesz zadania związane z myśleniem abstrakcyjnym, filozoficznym i transcendentnym, zastanów się nad wyborem fioletu, który będzie sprzyjać twórczemu działaniu.

Jeżeli Twoje zajęcie wymaga szczególnej koncentracji, postaw na stonowane odcienie, które pomogą Ci utrzymać spokój i skupienie. W tym przypadku świetnie sprawdzi się np. błękit czy zieleń.

Dla osób, które podczas pracy potrzebują pobudzenia, dobrym wyborem będzie farba do wnętrz w intensywnym kolorze, takim jak żółć czy czerwień. Oczywiście tak wyrazistych odcieni nie musisz stosować na wszystkich ścianach w pokoju, a np. na fragmencie jednej z nich. Wspomniany żółty jest także kolorem, który skutecznie wspomaga myślenie w pracy analitycznej.

Pamiętaj, że odpowiedniego odcienia do gabinetu (i nie tylko) dobrze jest szukać, rozpatrując różne możliwości w ramach par barw dopełniających, np. czerwony i zielony, pomarańczowy i niebieski, żółty i fioletowy, czarny i biały.

Najlepsze rodzaje farb do gabinetu w domu

Kolor farby to nie wszystko. Ważne, aby do gabinetu w domu wybrać też odpowiedni rodzaj produktu. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim farby matowe, które rozpraszają światło, co pomaga zmniejszyć intensywność odblasków na ekranie monitora – ponieważ mogłyby one negatywnie wpłynąć na Twój komfort i wydajność w pracy.

Jeśli masz zamiar wykonać remont samodzielnie, ważne jest również, aby wybrać farby Caparol, o których dowiesz się więcej w dalszej części artykułu.

Jaką farbę wybrać do domowego biura?

Ważna będzie łatwość samodzielnego wykonania równomiernej powłoki, ponadprzeciętne krycie i ukrywanie ewentualnych drobnych błędów na pomalowanych powierzchniach. Przede wszystkim jednak zwróć uwagę, aby wybrana farba była zdrowa nawet dla dzieci i alergików – w gabinecie będziesz spędzać wiele godzin każdego dnia i z pewnością nie chcesz, żeby ze ścian i sufitu uwalniały się szkodzące Twojemu zdrowiu związki. Istotne jest też to, aby farba była dostępna w jak najszerszej gamie kolorystycznej, abyś mógł wybrać najwłaściwszy dla Ciebie odcień. Farbą spełniającą wszystkie te wymagania jest Caparol Indeko-plus.

Wybierając farby do gabinetu w domu, zwróć także uwagę na Caparol Premium Color – wysokiej jakości produkt, który zapewnia doskonałą trwałość dla intensywnych i ciemnych barw, dzięki której możesz zrobić np. jedną ścianę w kolorze kontrastującym. Jej największe zalety, to:

  • brak emisyjności związków organicznych (Twoje zdrowie),
  • ekstremalna twardość włókien węglowych CARBON,
  • głębokie kolory bez śladów po czyszczeniu,
  • najgłębszy stopień matowości.

Ponadto, dzięki możliwości barwienia w systemie ColorExpress, masz do dyspozycji szeroką gamę głęboko nasyconych kolorów, co pozwala na dopasowanie odcienia do indywidualnych preferencji.

Wybór odpowiednich farb do ścian w domowym biurze to ważny krok w procesie odświeżania pomieszczenia. Postaw na produkty głębokomatowe Caparol Indeko-plus oraz Caparol Premium Color, które doskonale rozpraszają światło i gwarantują piękny kolor oraz wieloletnią trwałość powłoki!