Szukasz sposobu na to, aby szybko i naprawdę skutecznie ocieplić dom? Zależy Ci na tym, aby zainwestować w metodę, która nawet po wielu latach nie straci na swojej wydajności? Dowiedz się więcej na temat wykonywania warstwy termoizolacyjnej budynków mieszkalnych z wykorzystaniem pianki PUR. Ta metoda na pewno spełni Twoje oczekiwania.
Wysoka jakość i błyskawiczne nakładanie
Ocieplanie pianką poliuretanową to metoda, która cieszy się coraz większą popularnością. Wypiera coraz bardziej tradycyjne rozwiązania, czyli wykonywanie termoizolacji budynków mieszkalnych z wykorzystaniem wełny mineralnej oraz styropianu. Jej popularność wynika między innymi z tego, że charakteryzuje się ona bardzo wysoką jakością. Podczas tego procesu ryzyko powstawania mostków termicznych jest ograniczone do minimum. Doskonale przylegająca warstwa ociepleniowa nie przesuwa się oraz nie niszczy i nawet po wielu, wielu latach zachowuje swoje właściwości.
Dużym atutem nakładania pianki PUR metodą natryskową bezpośrednio na podłoże jest fakt, że proces ten jest szybki w wykonaniu. Sama piana szybko zastyga, dzięki czemu nie trzeba długo czekać z kontynuowaniem innych prac budowlanych. Jest to ogromna zaleta, ponieważ ocieplanie styropianem lub wełną pochłania znacznie więcej czasu i wymaga dłuższego oczekiwania na idealne wyschnięcie kleju montażowego, aby uniknąć przesuwania elementów.
Brak mostków termicznych i trwałość na lata
Pianka PUR wykorzystywana jest w wielu różnych celach. W budownictwie ma wiele zastosowań, dzięki swoim właściwościom chronienia przed utratą ciepła oraz przed wilgocią, a także dzięki temu, że jest to materiał bardzo trwały i solidny. Piana poliuretanowa jest odporna na wodę i nie rozwijają się na niej grzyby i pleśnie. Przez lata nie traci swoich właściwości, dzięki czemu skutecznie ociepla budynek nawet po kilku dekadach od zastosowania. To sprawia, że jest to długoterminowa inwestycja, która naprawdę się opłaca i bardzo szybko zwraca.
Nakładanie pianki PUR metodą natryskową przyczynia się do braku mostków termicznych w warstwie termoizolacyjnej. Dzięki temu ciepłe powietrze nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz i jest zatrzymywane w budynku znacznie skuteczniej niż w przypadku ocieplania wełną lub styropianem. To z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania domu oraz na mniejsze zużycie paliw opałowych. Oznacza to, że ocieplanie domu pianą poliuretanową jest nie tylko ekonomiczne, ale także dobre dla środowiska.