Programy geodezyjne – dlaczego warto z nich korzystać?

Mężczyzna pracuje na specjalnym rogramie geodezyjnym

Artykuł partnera.

Wykonywanie zawodu geodety wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie ma tu miejsca nawet na najmniejszy błąd, czy niedopatrzenie. Realizacja powierzonych obowiązków wymaga trzymania się z góry narzuconych standardów i postępowania zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej. Przy każdym przedsięwzięciu priorytetem musi być zachowanie należytej staranności. W uzyskaniu takiego efektu pomagają geodetom nowoczesne programy od CubicOrb, których twórcami są praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Skorzystaj z tych zaawansowanych technologicznie narzędzi i już teraz zacznij pracować efektywniej, szybciej i taniej. To naprawdę możliwe!

Jakie programy dla geodetów trzeba znać?

Jest coraz więcej programów geodezyjnych. Jak pośród wszystkich dostępnych opcji wybrać tą optymalną, dopasowaną do specyfiki zlecenia? Warto poznać zwłaszcza następujące rozwiązania:

  • QuickGNSS – aplikacja przeznaczona do wykonywania precyzyjnych pomiarów GPS, którą można używać zarówno z geodezyjnymi odbiornikami GNSS, jak i mobilnymi urządzeniami takimi jak smartfony lub tablety,
  • GoKart – intuicyjny i przyjazny w obsłudze program służący do kartowania map geodezyjnych w CAD oraz rysowania map wektorowych i obiektowych,
  • KaliBronek – stworzony z myślą o kalibracji rastrów w środowisku CAD, sprawdza się także przy ich edycji i zarządzaniu nimi,
  • GeoView – wyróżnia się dużą uniwersalnością, wykorzystuje się go, pracując na zbiorach współrzędnych w CAD (szybko je przeglądając, analizując i przetwarzając), wysyłka i pobieranie współrzędnych odbywa się tam zaledwie jednym kliknięciem.
  • Wms2Cad – służy do pobierania oraz przeglądania map i zobrazowań, wyświetla cały zestaw informacji o określonym obiekcie,
  • TranMap – program przeznaczony do transformacji współrzędnych (w Polsce, jak i na świecie) pomiędzy różnymi układami,
  • RawGNSS – za jego pomocą generuje się edytowalne raporty (przyjmujące postać plików tekstowych lub tabelek w HTML) z przeprowadzanych pomiarów GNSS.

Korzyści wynikające ze stosowania programów geodezyjnych – poznaj

Nowoczesne programy dla geodetów są niezwykle wszechstronne, dlatego zdają egzamin zarówno w przypadku prostych, jak i tych nieco bardziej skomplikowanych zleceń. Korzystanie z ich pomocy to sprawdzony sposób na zaoszczędzenie czasu podczas realizacji wszelakich usług geodezyjnych. Można zdecydować się na licencje jednostanowiskowe, jak i przenośne (USB). To profesjonalne narzędzia usprawniające pracę, których użytkowanie jest wygodne oraz intuicyjne. Za synonim wielofunkcyjnych programów dla geodetów uznaje się elastyczność i niezawodność. Ponadto ich ogromnym atutem jest fakt, że stanowią odpowiedź na rzeczywiste problemy, jakie napotykają osoby pracujące w tej branży. Dodatkowo dostęp do nich można uzyskać w przystępnej cenie.

Dobre programy dla geodetów – odkryj drzemiący w nich potencjał!

Ze względu na wszystkie swoje atuty, programy geodezyjne od CubicOrb cieszą się dużą popularnością. Ty również możesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników. Któreś ze scharakteryzowanych powyżej narzędzi szczególnie przyciągnęło Twoją uwagę? Zastanawiasz się nad taką inwestycją? Nie zwlekaj już ani chwili dłużej, tylko pobierz wersję testową wybranego programu i w praktyce przekonaj się o jego możliwościach.

źródło zdjęć: freepik.com